اناربیج – غذای گیلانی

اناربیج - غذای گیلانیReviewed by آوند کالا on Apr 1Rating:

اناربیج

اناربیج براى 7 نفر
تذکر لازم: تهیه این خورش وقت زیادى می گیرد.
مواد لازم:
1_ مغزگردوى سائیده شده _ 350 گرم
2_ سبزى: تره, جعفرى, گشنیز و نعناع _ یک کیلو
یک دسته کوچک خلواش(خنش) و چوچاق
3_ گوشت چرخ کرده گوساله _ نیم کیلو
4_ پیاز متوسط _ 1 عدد
5_ رب انارترش یا آب انار یا آب غوره _ به حدى که خورش ترش شود
6_ نمک و فلفل و زردچوبه _ به اندازه کافى۲۰۱۶۰۳۲۷_۱۴۳۵۰۶

طرز تهیه:

مغزگردو را مثل گردوى خورش فسنجان می سائیم تا نرم شود. سبزى ها را تمیز نموده و شسته می گذاریم تا آبش برود و بعدا ساطورى ریز خرد نموده با روغن سرخ می کنیم.پیاز را در گوشت چرخ کرده, رنده نموده ونمک و فلفل را اضافه کرده با هم مخلوط می کنیم, آنگاه از گوشت چرخ کرده کوفته هاى کوچک , از یک گردو کوچکتر درست مى کنیم. سپس گردوى سائیده شده را با سه یا چهار لیوان آب و کمى زردچوبه می گذاریم با حرارت ملایم چند ساعت بپزد تا مثل فسنجان به روغن بیفتد.سپس سبزى سرخ کرده را اضافه نموده باز می گذاریم کمی جوش کند تا سبزى پخته شود. آنگاه کوفته ها را یک یک داخل خورش که در حال جوشیدن است می اندازیم تا خورش ازجوش نیفتد و کوفته ها باز نشود. ترشى را اضافه مى کنیم روى آتش ملایم چند جوش دیگر که زد و هنگامى که کوفته ها پخته شد و خورش جا افتاد برمى داریم.

اکنون معرفی فروشگاه آوندکالا

فروشگاه آوند کالا با اخذ مجوزهای لازم در راستای توزیع انواع برنج مرغوب ایرانی در سراسر کشور با دارا بودن بیش از ۲۰ سال سابقه توزیع این محصول اینبار در فضای اینترنتی و از سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت نموده است.
با توجه به عدم شناخت برخی از مشتریان از نوع برنج خریداری شده که متاسفانه برخی از فروشندگان آنچه را که وعده داده اند نمی فروشند و با جایگزین کردن بعضی برنج های مشابه و یا مخلوط کردن آنچه خریداری شده با انواع مشابه و بسیار ارزانتر، از اعتماد و عدم آگاهی خریدار سواستفاده می کنند.

در امتداد دستورات کسب و کار اسلامی و با تکیه بر سود ارزشمند اعتماد مردمی به سودهای کذب در نظر دارد. بهترین نوع برنج را طبق آنچه متعهد شده به مشتریان عزیز . ارائه و در دسترسِ خرید قرار دهد.

(انسان مجبور نیست حقایق را بگوید، ولی مجبور است چیزی را که می گوید حقیقت داشته باشد_ دکتر علی شریعتی)