بادمجان مسما – غذای گیلانی

بادمجان مسما - غذای گیلانیReviewed by آوند کالا on Apr 1Rating:

بادمجان مسما

بادمجان مسما براى 7 نفر
مواد لازم:
1_ مرغ _ یک عدد
یا گوشت مغز ران _ یک کیلو
2_ بادنجان قلمى ریز _ 8 عدد
3_ پیاز سرخ کرده _ 2 قاشق غذاخورى
4_ آبغوره و نمک و فلفل _ به اندازه کافى
5_ گوجه فرنگى ریز _ 4 عدد یا کمى رب گوجه فرنگى۲۰۱۶۰۳۲۷_۱۴۳۵۰۶

طرز تهیه:
مرغ یا گوشت را با کمى روغن سرخ مى کنیم و با دو یا سه لیوان آب مى گذاریم تا بپزد. پیاز داغ را به آن اضافه مى کنیم. بادنجان ها را پوست کنده, میان آنها را کمى چاک مى دهیم. با روغن فراوان سرخ نموده تا طلائى و مغز پخته شود. وقتى که مرغ(یا گوشت) پخت, بادنجان ها را روى آن مى چینیم. آبغوره و نمک و فلفل را اضافه کرده, مى گذاریم روى حرارت ملایم تا چند جوش بزند ولى باید دقت نمود که بادنجان ها در آب گوشت زیاد نپزد, چون سیاه و له مى شود. در آخر کار گوجه فرنگى ها را سرخ کرده, اضافه می کنیم. یک جوش که زد برمی داریم.

اکنون معرفی فروشگاه اینترنتی آوندکالا

فروشگاه آوند کالا با اخذ مجوزهای لازم در راستای توزیع انواع برنج مرغوب ایرانی در سراسر کشور با دارا بودن بیش از ۲۰ سال سابقه توزیع این محصول اینبار در فضای اینترنتی و از سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت نموده است.
و با توجه به عدم شناخت برخی از مشتریان از نوع برنج خریداری شده که متاسفانه برخی از فروشندگان آنچه را که وعده داده اند نمی فروشند و با جایگزین کردن بعضی برنج های مشابه و یا مخلوط کردن آنچه خریداری شده با انواع مشابه و بسیار ارزانتر، از اعتماد و عدم آگاهی خریدار سواستفاده می کنند.

در امتداد دستورات کسب و کار اسلامی و با تکیه بر سود ارزشمند اعتماد مردمی به سودهای کذب در نظر دارد. بهترین نوع برنج را طبق آنچه متعهد شده به مشتریان عزیز . ارائه و در دسترسِ خرید قرار دهد.

(انسان مجبور نیست حقایق را بگوید، ولی مجبور است چیزی را که می گوید حقیقت داشته باشد_ دکتر علی شریعتی)