ترشه آش – غذای گیلانی

ترشه آش - غذای گیلانیReviewed by آوند کالا on Apr 1Rating:

ترشه آش

ترشه آش براى 9 نفر
مواد لازم:
1_ گوشت _ یک کیلو
2_ نخود و لوبیا _ مجموعا 150 گرم
3_ باقلا یا پاچ باقلا _ نیم کیلو
4_ تره و جعفرى و گشنیز و اسفناج و نعناع و خلواش(خنش) _ مجموعا 1.5 کیلو
5_ برنج _ 250 گرم
6_آلوچه (گوجه سبز) ریز خیلى ترش(جنگلى) _ یک کیلو
7_ سیر براى سیرداغ روى آش _ 2 عدد۲۰۱۶۰۳۲۷_۱۴۳۵۰۶

طرز تهیه:

گوشت را تکه تکه می کنیم, همراه نخود و لوبیا می گذاریم تا کاملا بپزد. باقلا را از پوست اول درمی آوریم و با پوست دوم با مقدارى آب می پزیم. سبزى را خرد کرده می گذاریم بپزد. برنج را به آن اضافه می کنیم وقتى که کاملا پخت همه مواد را با هم مخلوط می کنیم. آلوچه ترش را به آن اضافه کرده, می گذاریم با هم در حرارت ملایم بجوشد تا آش کاملا پخته شده و جا بیفتد. نمک و فلفل زده برمی داریم. روى آن قدرى نعنا و سیر داغ می ریزیم. این آش ترش را به عنوان عصرانه با برگ ترب و ماهى شور صرف می کنند و از طرف دوستان و فامیل معمولا براى خانمهاى باردار به عنوان ویارانه تهیه می شود.

 

اکنون معرفی آوند کالا

فروشگاه آوند کالا با اخذ مجوزهای لازم در راستای توزیع انواع برنج مرغوب ایرانی در سراسر کشور با دارا بودن بیش از ۲۰ سال سابقه توزیع این محصول اینبار در فضای اینترنتی و از سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت نموده است.
و با توجه به عدم شناخت برخی از مشتریان از نوع برنج خریداری شده که متاسفانه برخی از فروشندگان آنچه را که وعده داده اند نمی فروشند و با جایگزین کردن بعضی برنج های مشابه و یا مخلوط کردن آنچه خریداری شده با انواع مشابه و بسیار ارزانتر، از اعتماد و عدم آگاهی خریدار سواستفاده می کنند.

در امتداد دستورات کسب و کار اسلامی و با تکیه بر سود ارزشمند اعتماد مردمی به سودهای کذب در نظر دارد. بهترین نوع برنج را طبق آنچه متعهد شده به مشتریان عزیز . ارائه و در دسترسِ خرید قرار دهد.

(انسان مجبور نیست حقایق را بگوید، ولی مجبور است چیزی را که می گوید حقیقت داشته باشد_ دکتر علی شریعتی)