جواهردشت

جواهردشتReviewed by آوند کالا on Aug 16Rating:

جواهر دشت کجاست؟ (عروس دشت ها)

جواهر دشت، جواهری است در شرق استان گیلان که در شهر رودسر واقع شده است. جواهر دشت در 26 کیلومتری منطقه سیاهکلرود قرار گرفته است. منطقه‌ای بکر با آب و هوای پاک و به دور از هرگونه آلودگی. طبیعت بکر و هوای پاک، همه‌ی این ها باعث شده‌اند تا گردشگران و مسافران به این ناحیه جذب شوند. البته جواهر دشت یکی از تور های مورد علاقه مسافران شرکت ایران دهکده است که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. برای رفتن به جواهر دشت از سیاهکلرود سوار بر جیپ می‌شویم و به آرامی راهی جواهر دشت می‌شویم. راهی که 2 ساعت به طول می‌انجامد.

جواهر دشت در ارتفاع حدود 2000 متری از سطح دریای خزر قرار گرفته و زمستان های برفی و بارش های شدید باعث می شود که جواهردشت در زمستان خالی از انسان بشود.

جواهر دشت در گویش گیلکی جوردشت خوانده می‌شود به معنای بالادشت یا به عبارتی جایی که بالا است و واقعا هم همینطور است.

جواهر دشت آب لوله کشی ندارد و مردم آن منطقه آب نوشیدنی خود را از چشمه های اطراف تامین می کنند. یکی از زیبایی های این منطقه وجود ابرها در بالای سر شما می‌باشد. به گونه‌ای که در ابرها پرواز می‌کنید.

در ضلع جنوبی جواهردشت قله بلند و زیبای سماموس وجود دارد با ارتفاعی 3260 متری. برای رسیدن به قله سماموس وجود یک راهنما از محله به همراه گردشگران و مسافران لازم می‌باشد تا آنان راه را گم نکنند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *