رامدشت

رامدشتReviewed by آوند کالا on Aug 16Rating:

تاریخچه:
رامدشت محله ای است زیبا و ساحلی در شهرستان رودسر( استان گیلان).علت نامگذاری این محله به گذشته های نه چندان دور(حدود 30 ،40 سال پیش) می رسد ، که محل رام کردن اسب های وحشی بود.در آن زمان این محل تقریبا خالی از سکنه بود و اکثر مساحت آن را دشت های سرسبز تشکیل می داده است.اما از آغاز دهه 70 هجری شمسی با شهرک سازی و خانه سازی،مهاجرت به این مکان افزایش یافت تا جایی که امروزه این منطقه دارای جمعیتی حدود 1000 خانوار شده است.لذا بسیاری از ادارات دولتی شهرستان در این منطقه واقع شده اند.

موقیعیت جغرافیایی:
محله رامدشت از شمال به دریا – از جنوب به روستای کَلدَرِه و زمین های کشاورزی برنج – از شرق به گسکرمحله و از غرب به میدان معلم منتهی می شود.وسعت این محله زیبا حدود 4 کیلومتر مربع می باشد.که دارای طول و عرض جغرافیایی تقریبی 37:8  شمالی و 50:20 شرقی است.
رامدشت حدود 22 متر پایین تر از سطح آبهای آزاد قرار دارد.و به همین دلیل یکی از پایین ترین نقاط ساحلی کشور محسوب می شود.

خیابان ها و کوچه های اصلی؛
خ22 بهمن(شهرک بعثت)- خ ساحل- خ ساحل جدید- خ خیام – کوی دانشگاه – کوی شهید نیکوکار – کوی بوعلی – کوی شهید ایوب مهری – کوی جهاد کشاورزی – کوی بهار نارنج – کوی یاس – کوی نیلوفر 1 و2 –کوی اکبری – کوی شهید پیسپار-کوی یاسمن و….

جاذبه های گردشگری رامدشت  :
1-   ساحل زیبای رامدشت : وسعت این ساحل حدود 5 کیلومتر می باشد ، که هرساله پذیرای عده ی زیادی گردشگر از سراسر کشور جهت شنا و ماهیگیری است.

2-   استخر رامدشت ؛ که حدود 9000متر مربع در مرکز رامدشت واقع شده است .در این استخر با شروع فصل سرما انواع پرندگان از جاه های دور مهاجرت کرده و خود را به آن می رسانند.در این استخر انواع ماهی ها ،از جمله کپور،کپور چیک،اسلک و…یافت می شود.که در فصل صید ماهیگران را به سوی خود می کشاند.

3-  جنگل ساحلی رامدشت :این جنگل که متأسفانه به دلیل عدم حمایت محیط زیست شهرستان در حال نابودی است،یکی از مناطق زیبا و گردش پذیر شهرستان می باشد.

4- دشت های رامدشت : دشت های زیبا که در جاهای مختلف محله قابل رویت و استفاده هستند.

5- زمین های برنج

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *