روستای بکر و و زیبای چی چی نی کو تی

روستای بکر و و زیبای چی چی نی کو تیReviewed by آوند کالا on Jul 16Rating:

روستای چی چی نی کو تی   Chi Chi Ni Kuti Village

روستای زیبا و دیدنی چی چی نی کوتی از روستاهای شهر زیبای لاهیجان است. منطقه زیبا و سر سبز لاهیجان  از شمال به دریای خزر، از شرق به لنگرود، از جنوب به دیلمان، از جنوب غربی به سیاهکل و از غرب به آستانه اشرفیه محدود می‌شود. موقعیت جغرافیایی این شهر در ناحیه کوهپایه‌ای قرار دارد و تپه‌ماهورهای آن را بوته‌های چای پوشانده‌است

 

لاهیجان شهر دل انگیز و سر سبزیست که بخاطر منحصر بودنش معروف به عروس شهرهای گیلان است . این شهر با شکوه  دارای چشم اندازها و جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا می ‌باشد. گفتنیست  همجواری شهر با یکی از زیباترین کوه‌های منطقه و دسترسی راحت به این ناحیه که چشم اندازهای زیبا و بی نظیری را به ببیننده هدیه میدهد ، دل از هر گردشگری میرباید .  چشم اندازهای کوهپایه‌ای  لاهیجان شامل باغ‌ های سرسبز چای و مزارع برنج است

 

چشمه‌های متعدد لاهیجان از تمام نقاط کشور و حتی جهان گردشگر به خود میبیند

لاهیجان یکی از شهرهای دیدنی و با جاذبه‌های فراوان گردشگری استان گیلان است و در شمال دیلمان قرار داردavandkala.com...chichii

 

آب و هوای شهر دیدنی لاهیجان  در بخش جلگه‌ای، معتدل و مرطوب و در قسمت کوهستانی آن  سردسیر و خوش آب و هوا است. میتوان گفت آب و هوای این شهرستان آب و هوای مدیترانه‌ای است.

دسته های جانوری متنوعی که در لاهیجان زندگی میکنند از جذابترین موارد گردشگری در لاهیجان هستند

 

اگر به دنبال مناظر بکر و دست نخورده طبیعت میگردید پیشنهاد ما به شما سفر به روستای چی چی کو تی است .روستای بکر و زیبای چی چی نی کوتی مناظر بی نظیر و  چشم نوازش را از گردشگران دریغ نمیدارد . معنی نام این روستای دیدنی و زیبا که چشم اندازهای بی نظیری دارد، لانه گنجشک است.

 

با گشت و گذار و گردش  در جنگل های سر سبز و دست نخورده و   کوهپایه ای  روستای چی چی نی کوتی معنای اصلی طبیعت بکر را درک خواهید کرد. طبیعتی که هنوز از گزند ما آدمیان آسیبی به آن وارد نیامده است . به همین علت گونه های متوع جانوری در آن میتوانید ببینید  پس مراقب باشید !

 

علی رغم شکار های غیر مجاز و بی رویه شکارچیان غیر قانونی در طیعت شمال ، خوشبختانه این منطقه از گزند شکارچیان  در امان مانده است و هنوز گونه های جانوری مختلف از جمله خرس قهوه‌ای، شغال و روباه و کفتار و نوعی خوک خاکستری در این جنگل‌ ها زندگی می‌کنند که ممکن است طی عبورتان از جنگل های این ناحیه به آنها بر بخورید !

 

علاوه برغنی بودن تنوع گونه های جانوری در این جنگلهای کوهپایه ای  سر سبز و زیبا ، گونه های گیاهی متنوع و خاصی را میتوان در طبیعت زیبای این ناجیه مشاهده کرد . مثلا باید بگوییم  تقریبا در پایان فصل بهار و آغاز فصل تابستان نوعی خاص از تمشک وحشی در بیشه زارهای این روستا می ‌روید که قطعا تا بحال طعم آن را جایی دیگر نچشیده اید.امیدواریم  که این موهبت الاهی و  طبیعت بکر و زیبا  همچنان پاک و بکر وسالم و در امان از گزند مردمان  باقی بماند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *