غورآبه – غذای گیلانی

غورآبه - غذای گیلانیReviewed by آوند کالا on Mar 31Rating:

غورآبه

غورآبه براى 7 نفر
مواد لازم:
1_ مرغ کوچک _ 2 عدد
2_ سبزى _ اسفناج, یا برگ چغندر, گشنیز, نعناع, کمى سیر و ترش واش _ یک کیلو
3_ پیاز متوسط _ یک عدد
4_ آبغوره _ یک فنجان
5_ نمک و فلفل _ به اندازه کافى
6_ تخم مرغ _ 5 عدد

 

طرز تهیه غورآبه :                                                   ۲۰۱۶۰۳۲۷_۱۴۳۵۰۶

مرغ را تمیز کرده و شسته و هرکدام را چهار قسمت نموده با روغن کمى سرخ مى  کنیم. سبزى ها را تمیز کرده و شسته و پیاز را پوست کنده ریز ساطورى مى کنیم. سبزى و پیاز را با روغن سرخ نموده و بعد مرغ ها را در قابلمه ریخته و سبزى را روى آن مى ریزیم. نمک و فلفل و آبغوره ریخته و با 2 یا 3 لیوان آب مى پزیم. بعداز آنکه مرغ کاملا پخت به تعداد نفرات تخم مرغ ها را درسته در قابلمه که خورش در حال جوشیدن است میشکنیم و در ظرف را میبندیم تا تخم مرغ با حرارت ملایم بسته شود. خورش غورآبه باید کمى بیشتر آب داشته باشد.

 

اکنون معرفی فروشگاه آوندکالا

فروشگاه آوند کالا با اخذ مجوزهای لازم در راستای توزیع انواع برنج مرغوب ایرانی در سراسر کشور با دارا بودن بیش از ۲۰ سال سابقه توزیع این محصول اینبار در فضای اینترنتی و از سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت نموده است.
و با توجه به عدم شناخت برخی از مشتریان از نوع برنج خریداری شده که متاسفانه برخی از فروشندگان آنچه را که وعده داده اند نمی فروشند و با جایگزین کردن بعضی برنج های مشابه و یا مخلوط کردن آنچه خریداری شده با انواع مشابه و بسیار ارزانتر، از اعتماد و عدم آگاهی خریدار سواستفاده می کنند.

در امتداد دستورات کسب و کار اسلامی و با تکیه بر سود ارزشمند اعتماد مردمی به سودهای کذب در نظر دارد. بهترین نوع برنج را طبق آنچه متعهد شده به مشتریان عزیز . ارائه و در دسترسِ خرید قرار دهد.

(انسان مجبور نیست حقایق را بگوید، ولی مجبور است چیزی را که می گوید حقیقت داشته باشد_ دکتر علی شریعتی)