فسنجان گیلانى یا مرغ لاکو (Morgh – a laku) -غذای گیلانی

فسنجان گیلانى یا مرغ لاکو (Morgh – a laku) -غذای گیلانیReviewed by آوند کالا on Mar 30Rating:

فسنجان گیلانى

فسنجان گیلانی براى 7 نفر
مواد لازم:
1_ مرغابى, اردک یا مرغ درشت _ 1 عدد
2_ مغزگردو _ 750 گرم
3_ رب انار ترش _ 3 قاشق غذاخورى
4_ نمک و فلفل و در صورت تمایل کمى گلپر _ به اندازه کافى۲۰۱۶۰۳۲۷_۱۴۳۵۰۶

طرز تهیه فسنجان گیلانی:

مغز گردو را خوب سائیده و نرم مى کنیم و بعد آنرا با سه یا چهار لیوان آب مخلوط کرده و ترشى را اضافه نموده در حرارت ملایم می ذاریم دو یا سه ساعت آهسته بجوشد و گاهى هم مى زنیم که ته نگیرد تا به روغن بیفتد و بوى خامى گردو ازبین برود. سپس مرغ را درسته یا به چهار قطعه تقسیم کرده و همراه نمک و فلفل به آن اضافه مى کنیم و مى گذاریم تا مرغ کاملا بپزد و آب فسنجان کم شده و خورش جا بیفتد.

در گیلان معمولا فسنجان را را با مرغابى یا اردک تهیه مى کنند, در آن صورت مرغابى را تمیز نموده کرک و پر آنرا روى شعله آتش کزداده, پاک مى کنیم, گردو و مرغابى را با هم بار مى کنیم. وقتى مرغابى کمى پخته شد رب انار را مى پزیم. گیلانى ها فسنجان را همیشه ترش مى پسندند. اما در صورتیکه بخواهیم فسنجان را شیرین کنیم دو قاشق شکر در آخر کار به آن اضافه مى نمائیم. همچنین در صورت تمایل دو یا سه عدد بادنجان را پوست کنده, سرخ کرده, وقتى که فسنجان کاملا جا افتاد به آن اضافه مىکنیم و بعداز یک جوش برمى داریم.
فسنجان ترش با کته و ماهى شور یا ماهى دودى صرف مى شود, ترب سفید هم ازمخلفات سر سفره است.

آموزش انواع غذاهای گیلانی را در آوند کالا دنبال کنید آوندکالا علاوه بر اینکه یک فروشگاه برنج و محصولات طبیعی از سرزمین گیلان است به معرفی مناطق گردشگری و تنوع غذایی گیلان می پردازد. باتشکر از شما دوستان عزیز.