ماهى خاویار – غذای گیلانی

ماهى خاویار - غذای گیلانیReviewed by آوند کالا on Apr 1Rating:

ماهی خاویار

ماهی خاویار مواد لازم:
1_ ماهى خاویار  _ 1.5 کیلو
2_ آب لیمو _ یک فنجان
3_ پیازمتوسط _ 2 بوته
4_ نمک و فلفل _ به مقدار لازم
5_ سس: 3 قاشق غذاخورى آب لیمو و 2 قاشق غذاخورى کره و 2 قاشق غذاخورى رب گوجه را با هم مخلوط می کنیم بعد یک جوش می دهیم و آماده می کنیم.

۲۰۱۶۰۳۲۷_۱۴۳۵۰۶
طرز تهیه:

ماهى را می شوئیم, پوست آن را جدا می کنیم, داخل شکم ماهى را باز کرده و تمیز می کنیم و با آب سرد می شوئیم. آنگاه استخوان غضروفى ماهى را با یک کارد در مى آوریم و ماهى را روى تخته آشپزخانه قرار داده قطعه قطعه مى کنیم. قطعات را در یک فنجان آب لیمو و رنده پیاز ونمک و فلفل یک شب مى خوابانیم بعد آن ها را به سیخ مى کشیم و روى آتش زغال کباب مى کنیم. وقتى کباب نیم پز شد از سسى که قبلا آماده کرده ایم با برس آشپزى به اطراف ماهى مى مالیم و دوباره سیخ کباب را روى آتش قرار مى دهیم تا آهسته کباب بشود و مغزپخت گردد. سپس کباب را در دیس مى کشیم و اطراف آن را با برگ جعفرى و لیمو ترش تزیین مى نمائیم.

اکنون

فروشگاه آوند کالا با اخذ مجوزهای لازم در راستای توزیع انواع برنج مرغوب ایرانی در سراسر کشور با دارا بودن بیش از ۲۰ سال سابقه توزیع این محصول اینبار در فضای اینترنتی و از سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت نموده است.و با توجه به عدم شناخت برخی از مشتریان از نوع برنج خریداری شده که متاسفانه برخی از فروشندگان آنچه را که وعده داده اند نمی فروشند و با جایگزین کردن بعضی برنج های مشابه و یا مخلوط کردن آنچه خریداری شده با انواع مشابه و بسیار ارزانتر، از اعتماد و عدم آگاهی خریدار سواستفاده می کنند.در امتداد دستورات کسب و کار اسلامی و با تکیه بر سود ارزشمند اعتماد مردمی به سودهای کذب در نظر دارد. بهترین نوع برنج را طبق آنچه متعهد شده به مشتریان عزیز . ارائه و در دسترسِ خرید قرار دهد.

(انسان مجبور نیست حقایق را بگوید، ولی مجبور است چیزی را که می گوید حقیقت داشته باشد_ دکتر علی شریعتی)