اشکورات

اشکوراتReviewed by آوند کالا on Aug 16Rating:

اشکورات منطقه ایست در شرق استان گیلان و در امتداد رشته کوه البرز که از جنوب شهرستان رودسر شروع شده و تا جنوب رامسر ادامه دارد.
منطقه اشکورات از غرب به املش،رودبار،الموت ، از از جنوب به قزوین ، از شرق به کوهستان‌های تنکابن و از شمال به به دامنه کوه‌های رحیم آباد منتهی میشود.
این منطقه از سه دهستان اشکور علیا و سیارستاق ییلاقی،اشکور سفلی و شکور شوئیل تشکیل شده است .
اشکورات به دلیل کوهستانی بودن در تابستان اب و هوایی بسیار مطبوع و دلنشین دارد که گردشگران زیادی را هرساله به سوی خود فرا می‌خواند.
اشکور جزء بخش رحیم آباد شهر رودسر میباشد و در جنوب شهر کلاچای به سمت رحیم آباد قرار گرفته و عجائب هفتگانه‌ای با قدمتی به طول تاریخ را در دل خود جای داده است.
اشکور تمدنی دیرینه داردو به سلسله کاکیان برمی گردد. در سده‏‌های اخیر نام عالمان بی‏ شماری با پسوند «اشکوری» در کتاب‌ها ، ترجمه‌ها و رجال آمده است.
این منطقه، به دلیل وجود دریاچه‌های طبیعی، چشمه سارها،چشمه‌های آب معدنی، رودخانه‌های زلال و غارهای فراوان و هوای پاک توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است.
در قسمت هایی از مناطق کوهستان‌های اشکورات کاوش‌هایی انجام شده است که آثار و شواهد مختلفی مخصوصا قبر هایی مربوط به دوران نبوع تا دوران ساسانی و بعضا نیز از دوران اسلامی بدست آمده و این امر به قدمت این منطقه اشاره میکند.

اشکور علاوه بر داشتن آب و هوای ییلاقی، باغات فندق و گردو، منایع زیر زمینی،زمینهای مزروعی گندم و جو٬ عدس ولوبیا، سیب زمینی،سیر و پیاز مخزنی طبیعی از گیاهان دارویی از جمله : بنفشه، گل پر،گل گاوزبان، گزنه، گون،کنگر، همیشه بهار، بابا آدم (کو لا کولا) ،قارچ‌های خوراکی،و … نیز می باشد.

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *